Dört yıllık bir aranın ardından “25” isimli albümünü bugün XL Recordings etiketiyle yayınlayan Adele, yeni çalışmasını Spotify, Apple Music, Deezer gibi hiçbir online yayın kanalında paylaşmayacağını duyurdu. Bugüne kadar bir çok istatistiği alt üst eden “Hello” ile “When We Are Young” isimli iki şarkısını bizlerle paylaşan Adele, aldığı bu karar için henüz bir gerekçe belirtmedi.

25” albümünün ilk haftasında tüm dünyada 2.5 milyon satış istatistiğine ulaşması tahmin ediliyor. Eğer Adele bu satışı hedefini yakalarsa 2000 yılında yayınlanan N Sync’s’in “No Strings Attached” isimli albümünün 2.4 milyonluk kırılması zor rekorunu geçmeyi başaracak. Billboard’un haberine göre, hali hazırda 3.6 milyon albüm kopyasının Amerikan müzik dükkanlarına gönderildiği ve albümün son 10 yıldaki en yüksek satış istatistiğine ulaşacağı bilgisi bizlerle paylaşıldı.

Hali hazırda böyle bir durum varken albümün gerekçe gösterilmeden online yayın kanallarında paylaşılmamasının satış istatistiğini arttırmak adına yapıldığı düşüncesi aklımıza gelmiyor değil.

Bu cumartesi, Saturday Night Live (SNL)’da performans sergileyecek olan Adele, bakalım tercihini hangi şarkılardan yana kullanacak. Şimdilik elimizde olanlarla idare edeeceğiz.