Gezmeye ve dinlemeye aklımın erdiği zamanlardan bu günlere dek duymaktan büyük zevk aldığım, eminim ki bir çok kişinin de anılarına ev sahipliği yapmış en iyi 8 yerli set bu hafta 2nd Generation #5′te.

 

8. Just D – “Endless Summer Mix”

Özellikle 2014 yazında popülerliği artmış, iki yaz boyunca hafta sonları herkesin buluşma noktası halini alan Suma Beach için Duygu Dönmez‘in hazırlardığı Endless Summer Mix; DJ Koze feat. Apparat, Alexis Raphael ve Terranova feat. Bon Homme gibi isimlerden oluşurken 2013 adına iyi bir set olarak karşımıza çıkıyor.

 

7. Vesvese Podcast 006 – “Riders Beach Sunset Jam”

Cervus, Doğukan İres, Jonny Rock ve Kaan Düzarat‘ın Alaçatı’da çaldığı Riders Beach Sunset Jam, havalar ısınınca elimin ilk gittiği, Vesvese‘nin en hoş podcastlerinden biri. Chris Martin‘i duyduğunuza şaşmayın!

Vesvese Podcast

 

6. Oceanvs Orientalis – “Live at Salon Zur Wilden Renate”

Acelesi olmayan insanlara acelesi olmayan şarkılar mottosuyla karşımıza çıkan Şafak Öz Kütle, her şeyin doğudan geldiğine inanmakla birlikte bu düşüncesini müziğine de yansıtmakta oldukça başarılı. Geçtiğimiz 2 yılda bol bol dinleme fırsatına erişmekle birlikte kendi şarkılarından oluşan bu set vazgeçilmezlerden.

 

5. Kaan Düzarat – “Santralİstanbul”

Hiç yormadan akışına bırakmanızı sağlayan “Michael Jackson – Liberian Girl” dokunuşu dışında, gerekli ve en iyi projelerden biri olan FOC Edits‘in Özdemir Erdoğan – Aç Kapıyı Gir İçeri” ve Motor City Drum Ensemble – L.O.V.E. dinleme fırsatına eriştiğimiz bu setteki düzen pahabiçilemez.

 

4.Doğuş Çabakçor – “Arouser”

Bereketli bir yıl olan 2011’de Doğuş Çabakçor‘un yayınladığı 10 setlik seriden en iyisi. (Bir diğeri için kesinlikle bkz: White) Progressive house’un en güzel örneklerini derleyen Çabakçor, “Bomb The Bass – Black River” ile yaptığı karanlık açılış sonrası Everything but the Girl, DBN & Neon Stereo ve Faithless gibi seçimleriyle bir yandan çok ağır bir yandan dans etmenize asla engel olmayacak şarkıları bütünlemiş.

 

3. Doruk Güralp – “Roomtape 05”

Biri tech-house mu dedi? Lütfen diğer her şeyi bir kenara bırakıp Roomtape 05 dinleyin. Bunun yanı sıra özellikle Roomtape 08, aklınızı başınızdan alacaktır.

 

2. Orkun Bozdemir – “Soul Revue Radio Show”

Hafta sonunu henüz bitirmek istemeyenler adına güzel bir kaçamak olan ve her pazar dönüşümlü olarak Warner Bros ile hazırlanan “Soul Revue Radio Show”, FG Sunday‘in belki de en iyi saati. Orkun Bozdemir‘in nu-disco ve deep house adına yaptığı bu güzel set daha nicelerinden yalnızca biri.

1. DearHead – Road Trip Mix

2011 yılında dinleme fırsatı bulduğumuz Bengi Ünsal ve Evrim Tüfekçioğlu‘nun elinden çıkmış Road Trip Mix, özenle seçilmiş tracklistiyle nice güzellikleri beraberinde getirmekte. Tricky‘den Art Department‘a, Jamie Jones’dan Deniz Kurtel‘e 12 şarkıdan oluşan mix şimdilik en iyi olarak kalmaya devam edecektir.

 

BONUS:

ps; İnternet ortamında bulunmamasından dolayı listeye girememiş Mr. Sür – P For Pop ve Dj Tutan – Love Slap (I-II) kalbimde her zaman ayrı bir yere sahip olacaktır.