M

anchester’da üniversite okurken tanışan Saul Milton ve Will Kennard 2003 yılında Chase & Status adı altında elektronik müzik sahnesine dahil oldu. Günümüze dek üç stüdyo albümü yayınlayan Londra çıkışlı ikili Cee Lo Green, Example, Plan B ve Rihanna gibi isimlerle çalışırken bir yandan da MTA Records‘u kurdu.

 

“MTA Records values its creative spirit. We champion originality and innovation while continually striving to grow and develop into an unrivaled independent label.”

 

2009 yılında kurulan MTA Records ilk yıllarında daha çok dubstep ile öne çıkarken bünyesine kattığı yeni isimlerle birlikte müzik yelpazesini deep house ve hip hop’a kadar genişletti. Dans müziğinin unutulmaz hitlerinden biri haline gelen Ben Pearce imzalı “What I Might Do”, MTA Records çatısı altında yayınlanan en önemli şarkılardan biriydi. Knytro, Elli Ingram, Wyles & Simpson ve Moko gibi kariyerine yeni yeni başlayan sanatçılarla birlikte Nero, 16bit ve TCTS gibi kendine yer edinmiş isimleri harmanlayan MTA Records‘un yayınladığı en iyi 15 şarkı 2nd Generation #35‘te.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD