2014 yılında İstanbul’da kurulan bağımsız plak şirketi Musicislove etiketi altında yayınlanmış en iyi 10 şarkı bu hafta 2nd Generation #14’te.

10. Retromental – “Lübnan ’76” 

Şarkıyı duyduğumda aklıma ilk gelen “Ben bu repliği nereden hatırlıyorum?” oldu.  Ardından Radiohead, albüm kapağı ve Lübnan’76 ile her şey birleşti. Denis Villeneuve‘un  mutlaka izlenmesi gereken 2010 yapımı filmi “Incendies“den alınan sample ile oluşturulan Lübnan ’76, Retromental‘ın Vieux albümde yer alırken, albümde Taxi Driver’dan Pulp Fiction’a kadar sizi çok şaşırtıcak sample’lar duyabilirsiniz.

Vieux by Retromental

9. Sycho Gast – “Schizophrenia”

Sycho Gast‘ın Changed Dimensions albümünde yer alan Schizophrenia, sert davullarıyla gönlüme taht kurarken enstrümantal hip-hop’tan çok neredeyse ağır bir post-rock şarkısı.

Changed Dimensions by Sycho Gast

8. J-Zen  –  “Badu’s Lament” 

Musicislove‘ın yayınladığı ilk toplama albüm Sound Of Dopeness Vol.1 ‘de yer alan Badu’s Lament, Erykah Badu‘nun sözlerine yer vermesiyle albümde bulunan en iyi beat’lerden biri.

Sound of Dopeness Vol. 01 by J-Zen

7. Nokz –  “Cosmos EP” 

Nokz‘un yayınladığı deneysel trip hop temelli 22 dakikalık Cosmos EP, tüm karanlık ruhlar adına mükemmel bir deneyim.

Cosmos EP by Nokz

6. Fakı – “Telegraph” 

Musicislove‘ın yayınladığı bir diğer toplama albüm olan Space Drone Beattape‘de yer alan Telegraph, Psalm 23-28 (KJV) sample’ı ve buz gibi havasıyla Anxiety ile arasında kalmama rağmen listede yerini almayı başarıyor.

Space Drone Beattape by Fakı

5. Retromental – “Dark Night Of The Soul” 

Retromental‘ın üç şarkılık EP’si Autumn’dan yayınlanan Dark Night Of The Soul, dinleyiciyi trip-hop’ın en karanlık noktalarında beş dakikalık bir gönül yolculuğuna çıkartıyor.

Autumn by Retromental

4. Nokz – “Bonnie” 

Tekrar Sound Of Dopeness Vol.1‘de  karşımıza çıkan Bonnie, Nokz‘un güçlü trip-hop davulları, akustik gitarın ve yaylıların muhteşem uyumuyla kulaklarda bir şenlik havası yaratıyor.

Sound of Dopeness Vol. 01 by Nokz

3. Soulstaeb – “I Want You” 

Soulstaeb ve Sycho Gast‘ın ortak albümü Galactic Pulse‘da yer alan I Want You, laf kalabalığına gerek olmayan, tam olarak yerinde bir şarkı.

Galactic Pulse by Soulstaeb

2. Massaka Brain x Magnus Snorre – “The Habit” 

Başarılı bir albümün olduğunu son derecede kanıtlamış Sound Of Dopeness Vol.1 ‘de yer alan The Habit, jazz dokunuşu ve akılda kalıcı nakaratıyla dinlemekten en çok zevk aldığım şarkılardan biri oldu.

Sound of Dopeness Vol. 01 by Massaka Brain x Magnus Snorre

1. Gramafonia – “Garip Dünya (feat. Dee Saint)” 

Musicislove tarafından yayınlanan ilk single olması dışında Garip Dünya,  onlardan ne beklememiz gerektiği konusunda özet geçercesine bir şarkı ortaya çıkarmasıyla listenin en başında yer almayı hak etti.

Garip Dünya (feat. Dee Saint) (Produced by Baker Aaron) by Gramafonia

FACEBOOK | SOUNDCLOUD | BANDCAMP