G

ordon Gieseking tarafından 2002 yılında Berlin’de temelleri atılan Project: Mooncircle, kıyıda köşede kalmış sanatçılarla başladığı müzik serüvenine efsane isimler yaratarak devam ediyor.
Başta tür adına bir sınırlaması olmasa da trip hop, hip hop ve deneysel müzik üzerinde durmuş Project: Mooncircle günümüzde temelini zedelemeden elektronik ve organik müziğin füzyonuna parmak basıyor. Plak şirketi, Hollandalı elektronik müzik sanatçıları Arts The Beatdoctor, Sense & STW ortaklığından doğmuş The Q4, Robot Koch ve Glen Porter dışında 11 Aralık Cuma Minimüzikhol‘de dinleme fırsatına erişeceğimiz Flako ve kişisel favorilerimden Long Arm gibi isimlere ev sahipliği yapıyor.
Project: Mooncircle, plak ve giyim üzerine Almanya’nn en önde gelen online satış sitelerinden hhv.de‘nin resmi plak şirketi olmasıyla birlikte dub techno üzerine Project: Squared ve 2010 yılında kurulan deneysel beat müzik üzerine Finest Ego adında iki alt şirkete sahip.
İki bölümden oluşacak 2nd Generation – Project: Mooncircle serisinin ilk bölümünde 10th Anniversary Compilation dahil plak şirketinin ilk 10 yıl içinde yayınladığı en iyi 20 şarkıyı bulabilirsiniz.