M

aceo Plex‘in kendine özgü, karanlık ve dinleyiciyi cayır cayır yakan sesleri bir plak şirketi altında toplanırsa ne olur?

Eric Estornel, bildiğimiz adlarıyla Maceo Plex veya Maetrik tarafından temelleri atılan Ellum Audio, 2011 yılından bu yana deep house ve techno’nun nabzını tutuyor. Ellum, adını Dallas/Teksas’ta bulunan kültür-sanat bölgesinden alıyor. 90’lar başında bölgede bulunan eski depolarda ve kulüplerde verilen partilerle ünlenen bu yer, müzik adına bir çok önemli ismi ağırlarken diğer bir yandan genç Maceo Plex‘in kariyerinin bu günkü halini almasında büyük bir ilham kaynağı olmuş.

Yaptığı müziği el üstünde tuttuğum sanatçılardan biri olarak Maceo Plex, Miami/ABD çıkışlı plak şirketinde hemen her EP’de yer verdiği remixleri ile birlikle kendi tarzını açıkça yansıtırken aynı zamanda diğer sanatçıların bireyselliğine de önem veriyor.  Sanatçı profili olarak baktığımızda Ellum çatısı altında “Kimler yok ki?” demek daha doğru olur. Danny Daze‘den Odd Parents‘a, Gardens of God‘dan Agents of Time‘a bir çok isme ev sahipliği yapan Ellum, bu hafta 2nd Generation serisinin 37. konuğu oluyor.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD