Japon plak şirketi Goon_Trax’tan yayınladığı ilk albüm “Waiting For Tomorrow” ile tanınan prodüktör Thomas Prime, 2011 yılının Ağustos ayında Cult Classic Records (CCR)’un temelini attı.

Bob42jh‘in o zamanki Youtube kanalı Robert42jh‘de Waiting For Tomorrow‘un tanıtımını yapması sonucu gelişen dostluk Cult Classic Records‘un şimdiki halini almasında ilk adım oldu. Bir müziksever ve bir prodüktör tarafından kurulan Londra çıkışlı plak şirketi, dinleyicilerinden aldıkları destekle varlığını sürdürüyor. Bu güne dek 50’den fazla EP/LP yayınlamış Cult Classic Records‘un aynı zamanda “Friends & Family” adlı 3 farklı toplama albümü bulunuyor. Hemen her kıtadan bir çok sanatçıya öncelikli olarak ilk albümlerinin yayınlanmasında yardımcı olan CCR; hip hop, chillout ve jazz hop üzerinde duruyor. Çoğu albümün yapım sürecinde Thomas Prime prodüktör koltuğunda yer alırken Bob42jh sanatçıların sosyal medya üzerinden platform oluşturmasını sağlıyor.
5 yıllık kariyerine büyüyerek devam eden Cult Classic Records adı altında yayınlanmış en iyi 20 Şarkı 2nd Generation #34‘te.

FACEBOOK | BANDCAMP