2

002 yılında Gordon Gieseking tarafından Berlin’de temelleri atılan Project: Mooncircle, kıyıda köşede kalmış sanatçılarla başladığı müzik serüvenine efsane isimler yaratarak devam ediyor.

Başta tür adına bir sınırlaması olmasa da trip hop, hip hop ve experimental müzik üzerinde durmuş Project: Mooncircle günümüzde temelini zedelemeden elektronik ve organik müziğin füzyonuna parmak basıyor. Plak şirketi, Hollandalı elektronik müzik sanatçıları Arts The Beatdoctor, Sense & STW ortaklığından doğmuş The Q4, Robot Koch ve Glen Porter dışında kişisel favorilerimden Long Arm gibi isimlere ev sahipliği yapıyor.

Project: Mooncircle, hhv.de’nin resmi plak şirketi olmasıyla birlikte dub techno üzerine Project: Squared ve 2010 yılında kurulan deneysel beat müzik üzerine Finest Ego adında iki alt şirkete sahip.

Project: Mooncircle serisinin ikinci ve son bölümünde, plak şirketinin 10th Anniversary Compilation sonrası günümüze kadar uzanan dönemi incelenirken Sweatson Klank, Weedy Of 40 Inks ve Submerse gibi sanatçıların öne çıktığı görülüyor.

Serinin birinci bölümü için buraya alalım.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD | PROJECT MOONCIRCLE