Fotoğraflar: Barış Çağlayan

İ

stanbul’un en önemli caz etkinliklerine ev sahipliği yapan 27. Akbank Caz Festvali, 3 Kasım günü The Seed’te gerçekleşen Vanessa Rubin & Trio konseriyle başladı. Şehri iki hafta boyunca caz müzik ile dolduracak festivali muhakkak bir yerlerde yakalayın.

“Şehrin Caz Hali”, 27. Akbank Caz Festivali, Vanessa Rubin & Trio’nun enfes konseriyle başladı. Barry Harris ve Frank Foster’ın yetiştirdiği, caz camiası tarafından oldukça saygın bir yere sahip olan Vanessa Rubin, Sakıp Sabancı Müzesi kampüsünde bulunan The Seed’te izleyenlerini cazın saf haline doyurdu. Piyanoda Danny Grissett, davulda Mario Gonzi ve bas gitarda Luca Fattorini trioya da şapka çıkarmadan geçmeyelim, her biri ayrı ayrı enstrüman sololarıyla bizleri standartlar üzerinde bir caz turuna çıkardılar.

19 Kasım’a kadar devam edecek olan 27. Akbank Caz Festivali birbirinden önemli isimleri ağırlayacak. 14‘ten fazla konser salonunda, 50‘den fazla performans izleyeceğimiz festivalde kaçırmamanız gereken konserleri sizler için aşağıda sıraladık. Festival programında Çay Saatinde Caz, Cazlı Brunch ve Akbank Sanat Kafe’de Akşamüstü Caz etkinliklerine de bakmadan geçmeyin. 

Festival programının için tıklayın

Akbank Caz Festivali’nde Kaçırılmaması Gereken Konserler

4 Kasım – Daniel Herskedal & Marius Neset Duo

7 Kasım – Christian Scott
8 Kasım – Abdullah Ibrahim & Hugh Masekela
9 Kasım – Purple is the Color
11 Kasım – Bonobo
12 Kasım – Chucho Valdés and Gonzalo Rubalcaba
13 Kasım – Howe Gelb Piano Trio
14 Kasım – Alfredo Rodríguez Trio
15 Kasım – Mark Guiliana Jazz Quartet
16 Kasım – Ala.Ni
17 Kasım – Ephemerals
18 Kasım – Mop Mop Feat. Anthony Joseph