A

vrupa’nın en prestijli müzik festivallerinden biri olan ve bu yıl 25. yaşını kutlayamaya hazırlanan Sónar, 2018 programından ilk isimleri açıkladı.

14-15-16 Haziran 2018 tarihlerinde 25. kez Barselona’yı müzik mabedine dönüştürecek Sónar, programında yer alacak ilk isimleri müjdeledi. Yörüngeden çıkıp uzay boşluğunda yer alan sanatçıları ve atmosfere fırlatılan yeni yetenekleri buluşturduğu programıyla her yıl 100.000’den fazla insanı ağırlayan Sónar’ın bu yılki konukları arasında Gorillaz, LCD Soundsystem ve Diplo‘nun yanı sıra Richie Hawtin CLOSE, Bonobo, Laurent Garnier, Wiley, Black Coffee, Bicep, OBC (Barcelona Symphony Orchestra) + Brad Lubman play Terry Riley: IN C, Ólafur Arnalds, Helena Hauff, Tony Humphries, Kode9 x Koji Morimoto AV, George FitzGerald, Lorenzo Senni, Rels B, Daedelus, Maribou State, Studio Barnhus, Dinamarca, DITC Sound, Jamz Supernova, Francisco López, Jarami, Mueveloreina, Nídia, Violet x Photonz,  Yuzo Koshiro x Motohiro Kawashima gibi isimler de yer alacak.

Her sene yeni bir tema belirleyen Sónar’ın 2018 program duyuru videosunu izlemek isteyenler aşağıya gelsin.

Bu arada geçtiğimiz yıl ilk düzenlenen Sónar Istanbul’un 6-7 Nisan 2018 tarihlerine yerleştiğini ve biletlerin satışta olduğunu da not hatırlatalım.