İstanbul Kültür Sanat Vakfı‘nın Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlediği, Türkiye’nin en değerli müzikal etkinliklerinden biri olan 21. İstanbul Caz Festivali, 1-14 Temmuz arasında dopdolu bir program ile caz severler ile buluşacak. Daha önce olduğu gibi yine dünya caz sahnesinin önemli isimlerini konuk edecek İstanbul Caz Festivali programında bugün ilk isimler açıklandı.

10 yıllık müzik kariyerine 6 stüdyo albümü sığdıran ve 2006 BRIT Awards‘da ‘En İyi Kadın Sanatçı’ dalında aday gösterilen Katie Melua, 50 yıllık bir müzik kariyeri ve 40’dan fazla albümü bulunan efsanevi isim Hug Masekela‘nın yanı sıra Fransız perküsyon sanatçısı Manu Katché, geçtiğimiz yıl yayımlanan ‘Bonafied‘ adını verdiği 7. stüdyo albümü ile kaldığı yerden devam eden Richard BonaStefano di Battista ve Eric Legnini ile ilk kez aynı sahneyi paylaşacağı bir özel konseri bünyesinde barındıran 21. İstanbul Caz Festivali iki hafta boyunca çok özel anlar yaşamamızı sağlayacak.

Festival programında açıklanan tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 15 Mart’da ilk açıklanan isimlerin biletleri Biletix ve İKSV ana gişeden satışa sunulacak. Duyurulur!