2

0. yılını kutlayan Placebo, 7 Ekim’de çıkacak olan Life’s What You Make ile bizlere tadımlık bir albüm hazırlıyor. Albümden gelen ilk tekli “Jesus’ Son”a Sardunya Adaları’nda Joe Connor yönetmenliğinde çekilen klipte grubun performansından ve bir Pagan ayininden görüntüler izliyoruz.

3 yeni kayıt ve 2 canlı performans kaydı içeren albüme adını veren Life’s What You Make ise Talk Talks‘a ait. Yeniden yorumladıkları “Life’s What You Make”i albümün isim babası yaparak uyarlamalar bizim baş tacımızdır -bir diğeri için bir nesil yetiştiren Kate Bush uyarlaması “Running Up That Hill”- diyen Placebo, ayrıca 20 yıllık müzikal yaşamlarını içeren A Place For Us To Dream albümü ile tüm sevilen şarkılarını plak, CD ve dijital olarak yayınlayacak. 7 Ekim’i Placebo severler için bayram günü kılmaya niyetli grup, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflardan oluşan bir seçki de paylaşacak.

Grup, “Jesus’ Son” ile birlikte klibin nasıl çekildiğini anlattıkları bir video da yayınladı. Videoda, 20. yıl turnesinde olan grubun geleceği ile ilgili ipuçları veren Brian Malko, deneysel ve delicesine işler yapmak istediklerini söylüyor.

Brian Malko ile kısa bir röportaj içeren yapım videosu için sizlere şuraya;

Sardunya Adaları’nın büyüleyici manzarasıyla dolu video klip içinse sizleri buraya alalım;