L

CD Soundsystem‘in dördüncü stüdyo albümü “American Dream” ile tanışma zamanı geldi. İçinde 4 yıllık kesin ayrılığın bulunduğu 7 koca seneyi albümsüz geçiren grup, diskografisine yakışır ihtişamla resmen aramıza döndü.

James Murphy liderliğindeki LCD Soundsystem, 2011’de dağılmış ve uzun süre ortalarda görünmemişti. İki yıl önce yeniden bir araya gelen grup, “Call the Police” ve “American Dream” gibi tekliler de yayınlayarak şakaları olmadığını bizlere ispatlamıştı. Bu kayıtların ardından beklenen albüm duyurusu haziran ayında resmileştiren LCD Soundsystem, an itibariyle DFA/Columbia etiketli dördüncü stüdyo albümünü yayımladı.

Nefes alan, nerede olduğunu bilen ve zamanı geldiğinde cesur adımlarla aklınızı çelmeyi başaran 10 şarkılık bir albüm var ortada. James Murphy, “American Dream” albümüyle isminin yanındaki sıfatları yeni baştan tanımlamamıza neden oldu. Dance-punk, new wave, post punk, synth-pop ve art rock’ı aynı çatıda toplamak bile başlı başına takdir puanını yukarıya çekiyor. Kapılıp götürmeyen tek bir şarkı bile yok. Daha fazla vakit geçmeden LCD Soundsystem’in ağına düşmek isteyenleri aşağıya alalım.