Buklelerinden akıp giden tınıları kulaklarımıza o temiz duyuşuyla saçmaya gelmiş hayalci bir şirin o.

Akıp giden ne varsa o an gırtlağından, papatyanın sarı rengini çalıyor ve sizi gök kuşağına davet ediyor sanki. Ondaki temiz sükunet meyve bahçelerindekine benziyor. İçi dolu bir serüvenin anlatıcısı aslında o;caz müziği sahnelerinin en sevilen isimleriyle paylaşmış tınıları. Elif Çağlar, Evrim Özşuca, Bilal Karaman gibi müzisyenlerin projelerinde ve bazı popüler isimlerin sahnesinde back vokal olarak yerini almış.

Selin Sümbültepe, biriktirdiği, içine sindirdiği ne varsa sizin de duyabilmeniz için eteklerini ahenkle sallıyor ve bütün taşları önünüze seriyor.

Ona bu eteklerindeki taşları dökme, hafifleme yolculuğunda Emre Tankal, Volkan Topakoğlu, Kerem Öktem ve Serkan Emre Çiftçi eşlik ediyor.

2000’de Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı‘nda flüt eğitimine başladı. 2007’de MSGSÜ Devlet Konservatuarı‘nda eğitimine devam etti. Müziğin eğitiminin alınmasını düşünenlerdenseniz ama bu eğitimin gerek görsel gerekse yorum yaratıcılığı ile harmanlamış bir tat arıyorsanız Selin Sümbültepe tam ruhunuza göre bir şölen.

Onun ruhundaki hissettiğimiz kırılganlık hali,naifliğinin kibirsiz hali en çok bu cover ile kendini gösteriyor hem de cesurca… Caz müziğinin hata kabul payı çok azdır. Selin Sümbültepe, batı müziğinin yumuşak esintili cazını tınlatıyor kulağımıza. Pop-jazz, folk, rock esintilerine sahip şarkılarını bir de Orta Doğu ezgileriyle birleştirmeli diye düşünmedim değil.

Selin Sümbültepe sizi bu söylenme hallerine çağırıyor.çağırıyor. Hatrı sayılır bir kemik kitleye sahip olduğunu ve bu halin ona çok iyi geldiğini tahmin etsem de iyi işlerinden haddinden fazla tanınmasını, semada salınmasını diliyorum. Bu da o işlerin arasında.

Selin Sümbültepe, Kadıköy dinleyicisiyle 21 Mayıs Perşembe günü Karga Bar’da buluşacak.

Bu da maydanoz yeşillik versin diye…

Twitter | Facebook | YouTube