Künye:

Mehmet Demirdelen: Yıldız Teknik Üniversitesi Vurmalı Çalgılar bölümünün tozunu yutmuş. Çalıştığı isimleri Vega, Malt, ÜçNoktaBir, Aylin Aslım, Aslı şeklinde karma olarak sıralayabiliriz. Güzel bir ayrıntı olarak grubun “Kamlama”isminde ilk albümü içinde yer alan ve ilk video klip şarkısı olarak seçilen ‘Hak’ klibinin yönetmeni Selim Demirdelen’in kardeşidir.

Emre Kula: Yıldız Teknik Müzik Bölümünün tozunu yutan gitaristimiz. Karakutu, Can bonomo, Özge Fışkın, Fırat Tanış, Ceza çalıştığı isimler olarak karşıma çıktı. Ayrıca MySpace hesabı gayet hoşunuza gidebilir. Uzun saçları ile arz-ı endam ettiği zamanlar canlar yaktığı araştırdığım da karşıma çıkan güzel bir ayrıntı.

Cenk Turanlı: Bass gitarı omuzlarında asılı olan bu adamın kocaman bir yüreği olduğu da araştırmalarım sırasında karşıma çıkan güzel bir ayrıntı. Çalıştığı isimleri Malt, Nekropsi, Asafated, Exhumanity, Antisilence, Pagan, Aylin Aslım, Süt, Vega, Spitney Beers (britney spears diye okumamak işten bile değil), Aslı, ÜçNoktaBir karma olarak sıralayabiliriz. Barda filminin soundtrack’leri de çalışmaları olarak eklensin künyeye.

 

İyi ve tecrübeli ekibin ne yapacakları zaten ortada deyip durmaya gerek yok. Belli ki bu adamlar müzik söz konusu oldu mu yetinmeyi bilmeyen adamlar, sentezleyip ruhlarını ondan beslenen tekrara düşmeyen adamlar.

Tür olarak Progressive ve Experimental müziği icra ediyorlar. Ben kategorize etmeyi sevmem diyenlerdenseniz kazançlı çıkarsınız kategorize edilemeyecek riskler almışlar. Bu risk mevzusuna sonra geçeceğim.Enstrümantal yapıları başlı başına cesur bir hareket. Yukarıda da belirttiğim üzre bu üç adam dilin o eşsiz etkili ifadelerinden kendilerini sıyırmış çünkü tınılar yetmiş onlara. İnanmadıkları bir şey yaptıklarını sanmıyorum.

Lin Records etiketi ile çıkacak ilk albümleri:”Kamlama”. Kamlama kelime anlamı olarak Altaylıların şamana Kam, Kamların yönettikleri törenlere de Kamlama demesi imiş. Kes Band bir ırk, bu güzel 3 adam kam, Kamlama bir tören.

İlk video klip “Hak” şarkısına çekildi. Selim Demirdelen’in çektiği klip ilk bakışta, üç adam ve boş bir bina işte cümlesini kurdurtmuyor bize. Yerinde yapılan görsel yansımalar, hareketler ve klibin rengi şarkıya o kadar denk düşmüş ki eğreti duran bir şey yok. Performans videosunun demode oluşu bu klipte kendini temize çekiyor. Açık konuşmak gerekirse 3 adam pek izlenesi durmuyor müzik piyasasının etler dünyasında lakin bu klip paralel olarak grubun karizmasını dışarı taşımış.

Bir işi ruha sindirip yapmak başka bir mevzu.

Bir kaç canlı performans;

KES – “V” Version 1

Handikaplar elbette ki yok değil. Grubun adını herhangi bir tarayıcı da aratırsanız karşınıza gerçekten alakasız olan her şey çıkabiliyor. Sosyal medya tanıtımı tam bir fiyasko, tembel davranılmış bu konuda. Tavırları kemik kitle mantığı mı bilmem ama kemik kitlenin içine eklenecek yeni dinleyiciler formundan bir şey kaybetmeyen tını takipçileri müziği zenginleştirir. İyi sunumun işin yarısından çoğu hale geldiği şu zaman da hele ki işin içi böylesine dolu ise iyi bir sunumu hak etmiştir. Tüyo olarak “Kamlama” yazarsanız şayet Google kaplama olarak onu değiştirmez ise o zaman daha rahat ulaşabilirsiniz onlara.

Daha fazlası için sizi şöyle alalım;

Soundcloud | FacebookTwitter | Instagram | Youtube