Mavi renginin soğukluğunu pek sevmeyenler için mavinin ayrı bir tonu Genç Osman Yavaş. Mavinin içindeki ferahlatıcı histeki kırmızılığı doygunluk olarak kullansa da çok düzgün ve saf vokali,kelimelerin yalın söyleyişi hafifletiyor. O sanki bir tablo çiziyor ve bizde bakıp duruyoruz. Fevri hareketlerimiz gibi düşünmeden kapılıyoruz ama o kadar da uyuşturucu, oyalayıcı olmadığının farkına varıyoruz. Aslında keşif sahnesi yıllarını müziğe veren sanatçıların çıktığı bir sahne değil lakin kendi deyişiyle “Müzik sektörü zaten hep dramatikti.”.

Mavi Sakal geçmişi şimdiki yaptığı solo çalışmadan daha çok bilinebilir aslında. Daha sonra Hindiba adlı grupta da yer aldı. Herkesin zaman dilimlerini ayrı ayrı şeylere ayırdıklarını belirtip kendisinin sadece müziğe odaklandığını ve bundan sonra solo çalışmaları ile devam edeceğini söyleyecek kadar açık yürekli kendisi. Aslında o yıllar insana bazen de tahammülsüzlük hakkı veriyor.

‘Gökyüzü Masmavi’ adlı solo çalışması tadından yenmeyen bir şölen. Şarkıların %70’i kendi elinden çıktı. Şarkıları yaparken onları ruhuna göre şekillendiren bir adam. Yani doğaçlama ürünlerin 15 yıl pişmiş güzelce demlenmiş halini dinlettiriyor bize Genç Osman Yavaş.

Gökyüzü Masmavi içindeki tatlı melankolikliği ile yaz albümünüz olabilir aslında.

Ayrıca sanat yapan insan durmaz, susmaz dedirtecek YouTube kanalından yayınladığı ‘Sevdiğim Şarkılar’ adında bir video serisi var. Adı üstünde kendi sevdiği şarkıları şuanlık akustik bir şekilde yeninden yorumluyor. Şarkılar onun diline, teline değdiğinde yeni bir kimlik kazanıyor ve bu sizi rahatsız etmiyor.

Çok beğendiğim bir seri daha var. ‘Kayda Değer’, “Bağımsız, sansürsüz ev oturması tadında müzik programı” mottosuyla internet üzerinden yayın yapan programda hem röportajını hem de performanslarını izleyebilir, dinleyebilirsiniz.

Ayrıca çocuklar için bir çalışması var; ‘Amcam Ve Ben’ serisinden ilk kitap ‘Havaalanında bir zebra’. Bu da teaserı.

Amcam ve Ben – Havaalanında bir zebra from Nalan Alaca on Vimeo.

“Aynı olsak, kendimi neyleyim.” (Hepsi Aynı şarkısından)

Sizi şimdi şöyle alalım;

Facebook | Twitter | Youtube