Müzik Dünyasının Kıskandıran Arkadaşlıkları

Müzik dünyasından aynı ortamda yer alıp iki çift laf etmek istediğimiz ve fazlasıyla kıskandıran arkadaşlıkları listeledik.

Sesin Bedenden Önce Geldiği Müzik Sahnesinin 12 Büyüleyici Kadın Şarkıcısı

Şimdi hem geçmişe gidelim ve müziğin sadece yetenekle yürüdüğü günlerden, çiçek gibi kadınlara ve şarkılarına bakalım hem de günümüzde hala saçmalıklara ihtiyaç duymadan bizi mutlu etmeyi başaran yetenekleri hatırlayalım.

Aynı Ortamda Yer Alıp İki Çift Laf Etmek İstediğimiz Müzik Dünyasının Kıskandıran Arkadaşlıkları

Aynı ortamda yer alıp iki çift laf etmek istediğimiz müzik dünyasının kıskandıran arkadaşlıklarını listeledik.

Elephantidae | Neil Gaiman – “Neverwhere”

Bütün fillerin kendilerine ait soundtrack’leri vardır. Bütün kitapların da. Ve her müzik dinlenirken resimler çizilir. Artık Koçak’ın yeni bir defteri vardır.

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar Vol.147: Tori Amos – “Bouncing Off Clouds”

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar’da sırada “Bouncing Off Clouds” yorumu ile Tori Amos var.

Tori Amos’dan Geçmişe Yolculuk ve Yeni Sürprizler

2015 Nisan’da da Tori Amos, yaptığı ilk iki albümünü; ‘Little Eathquakes’ (1992) ve ‘Under the Pink’ (1994), Rhino etiketi (http://www.rhino.com/) ile tekrar yayınlayacak.

Albüm İnceleme: Tori Amos – “Unrepentant Geraldines”

Albüm Puanı: 6/10 Yayınlanma Tarihi: 9 Mayıs 2014 Label: Mercury Classics Albümün En Kıymetlisi: ‘Invisible Boy’ Piano rock, alternative ya da classical gibi tüm yakın türleri art arda sıralasak da, Tori Amos‘ın büyüsünün ve sınırsızlığının bir kalıba sığdırılamayacağı, artık tüm müzik severler olarak malumumuz. Tori Amos gibi, herhangi bir müzik türünün çatısı altına girmemeyi kendisine […]

Video Klip: Tori Amos – “Trouble’s Lament”

Müzik kariyerinde 35 yılı geride bırakan ve geçtiğimiz günlerde Mercury Classics etiketi ile 14. stüdyo albümü,’Unrepentant Geraldines‘ı bizlerle paylaşan Amerikalı şarkıcı Tori Amos, yeni albümünden ‘Trouble’s Lament‘ isimli şarkısına çekilen video klibi bizlerle paylaştı! Merak edenler aşağıya buyursun.

Yeni Şarkı: Tori Amos – “Trouble’s Lament”

En son albümü bundan iki yıl önce yayımlanan Amerikalı şarkıcı/piyanist Tori Amos, takipçileri tarafından ‘en son’ etiketli albümü 2009 çıkışlı ‘Abnormally Attracted To Sin‘ olarak kabul edilmekte. Hal böyle olunca araya tam 5 yıl girmiş ki bu da Tori Amos’un sesine bol bol özlem demek. Neyse ki Amos bu özlemi geçtiğimiz gün yayımlanan ‘Trouble’s Lament’ […]

Video Klip: Twin Shadow – “With Or Without You” (U2 Cover)

Geçtiğimiz Nisan ayında Under The Cvrs adını verdiği bir video serisine başlayan Amerikalı sanatçı George Lewis Jr., a.k.a Twin Shadow,  bu zamana kadar 10cc‘den ‘I’m Not In Love‘, Bruce Springsteen’den ‘I’m On Fire‘, Tori Amos‘dan ‘Silent All These Years‘ ve son olarak Lou Reed‘in ölüm haberinden sonra Reed’in ‘Perfect Day‘ adlı şarkısını cover’lamıştı. Cover işinden gayet memnun […]