Daily Beating: The Velvet Underground – “Who Loves the Sun”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Velvet Underground’dan “Who Loves the Sun” var.

Nico’nun Son Yılları Beyazperdeye Taşınıyor: “Nico, 1988”

1988 yılında Chelsea Girls ve La Dolce Vita filmlerinde boy gösterdikten sonra hayatını trajik bir şekilde kaybeden buz bakışlı bu ilham perisi, “Nico, 1988” filmi ile beyazperdeye konuk olacak.

Vinyl’a Julian Casablancas Dopingi!

Buram buram 70’ler kokan süpersonik HBO yapımı Vinyl yıldız isimlerin yer aldığı soundtrack’iyle kulaklara bayram ettiriyor!

Daily Beaiting: The Velvet Underground – “Sunday Morning”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada The Velvet Underground’dan “Sunday Morning” var.

Arşivlik Albümler No:2 The Velvet Underground – The Velvet Underground & Nico

Tarih 1960’ların ortası. Dönemin rengarenk, çiçek çocuklu ve barış dolu şarkıların söylendiği atmosferine simsiyah imajları, etkileyici söz ve müzikleri ile rock tarihine öncü olacak bir grup ortaya çıkar. The Velvet Underground İsmini Michael Leigh’in sadomazoşizm konulu bir porno romanından alan avant-garde rock grubu, umutsuzluk içeren sözlerle dolu gürültülü şarkılarını konserlerde siyah kıyafetleri ile sırtlarını seyiriciye dönerek çalmalarıyla, […]

Rock Müziğin Aykırı Avantgardı Artık Yok: RIP LOU REED

Lou Reed, dün akşam saatlerinde evinde ölü bulundu. Lou’nun ölüm nedeni açıklanmadı henüz. Ancak usta altı ay evvel karaciğer nakli olmuştu, alınan son habetler bunun da pek yararı olmadığı yönündeydi. The Velvet Underground ile tabuları yıkıp yeni bir sayfa açan, müziğe yön veren üstad, artık yok. Bugün The Cure, Radiohead, The Smiths, Sonic Youth, Arctic […]