Albüm İnceleme: M83 – “Junk”

Beş yıllık bir aradan sonra geçtiğimiz ay “Junk” adını verdikleri 7. stüdyo albümü ile geri dönen Fransız grup, inceleme masamızın ne konuğu oldu.

Albüm İnceleme: Tame Impala – “Currents”

Yazın en iyi albümlerinden biri olarak not ettiğimiz Avustralyalı psychedelic grubu Tame Impala’nın yeni albümü ‘Currents’ inceleme masasında!

Mr Twin Sister, ‘Erotic Book’u Kulağımıza Fısıldadı

Dream pop’un vazgeçilmez gruplarından Mr Twin Sister, Amerika turnesine çıkmadan “Erotic Book”‘u kimselere duyurmadan Soundcloud profillerinde paylaştı.

Röportaj: Soaked

Balamir Nazlıca, çocukluk tutkusuyla adım attığı müzikal yolculuğuna şimdilerde solo projesi haline gelen Soaked ile devam etmekte.

Toro Y Moi, Yeni Albümünden Meyveler Vermeye Devam Ediyor!

Daha önce yeni albümünden ‘Empty Nesters’ ve ‘Buffalo’ isimli şarkılarını bizlerle paylaşmışan Toro Y Moi, şimdi de ‘Run Baby Run’ ile karşımızda.

Daily Beating: Future Island – “Seasons”

Müzikle yaşayan her insan güne kulağında bir şarkı ile başlar. Rave Mag’de yeni bir güne Future Island’dan “Seasons” ile başlıyor.

Chromatics’in Eli Kulağındaki Albümünden Yeni Single!

Geçtiğimiz ay albümden ilk single ile karşımıza çıkan grup, şimdi de “I Can Never Be Myself When You’re Around” isimli yeni single’larını servis etti.

Chvrches, Justin Timberlake’in ‘Cry Me A River’ Şarkısını Cover’ladı!

İskoç synth-pop triosu Chvrches, geçtiğimiz günlerde BBC Radio 1‘da Live Lounge‘a konuk olarak Justin Timberlake‘in 2002 çıkışlı ‘Justified’ albümünde yer alan ‘Cry Me A River’ şarkısını cover’ladı. Her şarkıyı synth-pop’a dönüştürebilme potansiyeli bulunan grubun son ürününü denemek isteyenleri aşağıya alalım!

Albüm İnceleme: Purity Ring – “Another Eternity”

Purity Ring, ilk albümden 3 sene sonra ikinci albümleri ‘Another Eternity’ ile kaldıkları yerden devam edecekler gibi görünüyor.

Video Klip: Soaked – “Baby Get Out”

2012 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü ‘Aftermath’ ile müzik sahnesine giriş yapan Balamir Nazlıca‘nın kuruculuğunu yaptığı synth pop müzik projesi Soaked, bugün yayınlanan 2. albümü ‘Wanted’dan ‘Baby Get Out’a hazırlanan video klibi bizlerle paylaştı. iTunes üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz şarkının klip yönetmenliği de Balamir Nazlıca’ya ait. Balamir’in başarılı vokali eşliğinde  ormanın derinlerine doğru yol aldığımız klibi […]

Video: Chvrches | Pitchfork Music Festival Paris

Daha önce Mogwai, Four Tet ve James Blake gibi isimleri performans videolarını paylaştığımız Pitchfork Music Festival Paris‘den sırada İskoç synth-pop triosun Chvrches var. Grubun geçtiğimiz yayınladıkları ilk albümleri ‘The Bones of What You Believe’den şarkıların yer aldığı 52 dakikalık performanslarını merak edenleri aşağıya alalım!