Daily Beating: Slowdive – “Star Roving”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Slowdive’dan “Star Roving” var.

Slowdive’dan 22 Yıl Sonra Yeni Kayıt: “Star Roving”

u yıl geri dönüşünü en çok beklediğimiz gruplardan biri olan İngiliz shoegaze efsanesi Slowdive, 22 yıllık bir aranın ardından yepyeni bir şarkıyla umutlarımızı tazeledi!

Slowdive Sonunda Yeni Albümü Müjdeledi

Grubun davulcusu Simon Scott, Mayıs 2016’da başladıkları yeni albüm kayıtlarını tamamladıklarını ve 2017’de piyasaya süreceklerini duyururdu.

Slowdive’dan 21 Yıl Sonra Yeni Albüm Geliyor

En son 1995’te Pygmalion ile karşımıza çıkan shoegaze grubu Slowdive, yeni albümlerinin şu sıralar kaydedildiğini Stereogum’a açıkladı.

Slowdive’ın “Souvlaki” Albümü Belgesel Konusu Oldu

Slowdive’ın 1993 çıkışlı ‘Souvlaki’, çağın en önemli albümlerini konu olan belgesel serisi ‘Pitchfork Classic’in yeni bölüm konuğu oldu.

PLAYLIST | Hafta Sonuna Isınma Turları

Önümüzde bol danslı bir hafta sonu varken hazırlık niyetine böyle bir şey hazırlamamız kaçınılmazdı.

Video: Slowdive – “When The Sun Hits”, “Golden Hair” & “Catch The Breeze”

1989 yılında, dört muazzam İngiliz tarafından bir grup kuruldu ve adları da Slowdive oldu. Gidip gelen görüntüleri olur insanın zaman zaman. Bir şeyi size hatırlatır veya unuttururlar. Slowdive, shoegaze denildiği zaman kafanıza ayakkabıyı fırlatan bir ekipten oluşuyor. Gitarları, davulları ve vokalleriyle uzay istasyonundan müzik yaptıklarını düşünmek normal. ‘Soulvaki‘ albümleriyle de zaten uzaya selamlarını gönderdiler. Uzun […]