Sigur Rós Cephesinde Gizemli Hareketlenmeler Var!

Tayvan’daki konserleriyle turnelerini sona erdirmelerinin ardından sessizliğe bürünen Sigur Rós cephesinde bir takım gizemli kıpırdanmalar var!

Sigur Rós’un “Hoppípolla” Şarkısına 11 Yıl Sonra Yeni Versiyon

Sigur Rós, BBC’nin “Planet Earth” serisinin 2. sezonuna 10 yıl sonra “Hoppípolla” şarkısının yeni versiyonu ile tekrardan dahil odu.

Rock en Seine’a PSM Amfi’den Bağlanacağız

Uzaktan da olsa duygusal bağ kurduğumuz festivaller arasında yer alan Rock en Seine’ı bu yıl PSM Amfi ev sahipliğinde canlı takip edebileceğiz.

Zorlu PSM’de 3. Sezonun Ardından: “Staged”

Geçtiğimiz sezonda oldukça etkileyici konser, müzikal ve sergilere ev sahipliği yapan Zorlu PSM, senenin özeti kıvamındaki “Staged” adlı sergisi ile sezonu sonlandırıyor.

Sigur Rós’un Yeni Şarkısı ‘Óveður’a Video Klip Geldi

Sigur Ros, çıktığı dünya turnesinde konser açılışında seslendirdiği ‘Óveður’ şarkısını klipleyerek bizlerle paylaştı.

Olay Yeri İnceleme: Sigur Ros @ Zorlu PSM

11 Haziran’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde performans sergileyen Nordik post rock grubu Sigur Ros’u inceleme masımızda ağırladık.

Treasure Island Festival 10 Yaşında!

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan Treasure Island Festival, 15 – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Doğa ve müziğin buluştuğu bu festivalde bu yılki ana isimler Sigur Ros ve Ice Cube.

Daily Beating: Sigur Ros – “Hoppipolla”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Sigur Ros’dan “Hoppipolla” var.

Sigur Ros Istanbul’a Geliyor!

013 yılında Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleştireceği konserin Gezi Olayları nedeniyle iptal olan Sigur Ros, 3 yıl aktarmalı olarak İstanbul’a geliyor. Rejkavik‘li efsanevi post-rock grubu Sigur Ros, uzun bekleyişler sonunda çıktıları dünya turu kapsamında İstanbul’a da uğrayacaklarının haberini verdi. 1994 yılından beri Hoppipolla, Staralfur, Brennisteinn gibi parçalarla bizleri farklı bir algı dünyasına sürükleyen Jonsi, Georg ve […]

Primavera Sound Festival Programı Açıklandı!

Barcelona’nın kalbinde düzenlenen Primavera Sound Festival, bu yıl da 2-4 Haziran tarihlerinde akıl almaz bir line-up’la kulakları bayram ettirmeye hazırlanıyor.

Sigur Rós Ágætis byrjun’ün İlk Konser Kaydını Dinleyiciye Açıyor!

İzlanda’nın ve post-rock sahnesinin en büyüleyici gruplarından Sigur Rós, 2. albümü ‘Ágætis byrjun’ün 16. yıl dönümü nedeniyle 1999’da İzlanda’da verdiği ilk konserini dinleyiciye açıyor. Daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan 1 saat 40 dakikalık konser kaydını dinleyebilmek için agaetis.sigur-ros.co.uk adresinden kayıt oluşturmanız ve Türkiye saatiyle 23.00’da online olmanız gerekmekte.  Konser aynı zamanda grubun kurucu üyelerinden Ágúst […]