Record Store Day’de Neler Olacak?

2007’den beri bağımsız müzik piyasasının gücünü kutlamak için düzenlenen Record Store Day, bu sene 16 Nisan’da Metallica’nın elçiliği altında kutlanacak. İstanbul’da da kutlamalar var.

John Frusciante’den Elektronik EP Yolda

Red Hot Chili Peppers’daki yerini Josh Klinghoffer’a bıraktığından beri yeni türlerde solo kariyerine devam eden gitarist, acid esintili bir EP ile karşımıza çıkacak.

Foals’dan Yeni Şarkı Geldi, Koşun

Geçtiğimiz yıl 4. albümü “What Went Down” ile geri dönen İngiliz grup Foals, 2007’den beri kutlanan “Record Store Day”e ithafen “” adlı bir parça çıkardı.

Florence + The Machine’den Record Store Day’e Özel Single

3. stüdyo albümünü Republic etiketiyle bizlerle paylaşacak olan Florence + The Machine, Record Store Day’e özel bir single yayınladı.

Johnny Marr’dan “I Feel You” (Depeche Mode) Cover’ı

Johnny Marr, limitli sayıda basılacak 7”liğin A yüzünde yer alacak 1993 çıkışlı ‘I Feel You’ (Depeche Mode) şarkısına hazırladığı cover’ı bizlerle paylaştı.

Video Klip: David Lynch – “The Big Dream”

Record Store Day‘de yenilikler yapan sanatçılar arasında yer alan David Lynch, geçtiğimiz yıl yayımlanan LP’si ‘The Big Dream‘den 4 şarkının exclusive remix’lerini içeren bir EP yayımladı. Bu remix’lerden birisi Moby tarafından albüm ile aynı adı taşıyan ‘The Big Dream’e yapıldı. Başladığı işi bitirmek isteyen Moby, remix’den sonra yönetmen kolduğuna oturup şarkının karanlık atmosferini içimize içimize […]

Video Klip: Mazzy Star – “I’m Less Here”

Amerikalı alternatif rock grubu Mazzy Star, Record Store Day kapsamında hazırlanan 7-inch’lik bir plak ile karşımıza çıktı. Daha önceden hazırlanmış fakat yayımlanmamış olan ‘I’m Less Here‘ adlı şarkısını plağın A-Side’ına yerleştiren grup, şarkısını klipli hali ile bizlerle paylaştı. Plağın B-Side’ına da ‘Things‘ adındaki yeni şarkısını yerleştiren Mazzy Star’ın bu sürprizi sadece 3000 adet basılmış! 2010 […]