Chaka Khan ve Stevie Wonder’dan Prince’e Saygı Duruşu

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz efsanevi insan Prince, Minnesota’da gerçekleştirilen beş saatlik bir konserle anıldı

Başkan Barrack Obama’dan Yazlık Playlist Geldi

Beyaz Saray’da son günlerini gayet neşeli bir şekilde geçiren Başkan Barack Obama, geçtiğimiz yıl ilk kez yayınladığı yazlık playlist’lerin arasına yenilerini ekledi.

Olay Yeri İnceleme: Patti Smith @ Zorlu PSM

Geçtiğimiz perşembe akşamı Zorlu PSM’i dolduran herkese daha sevgi dolu ve daha özgür bir dünyanın kapısını açan Patti Smith, inceleme masamızın konuğu oldu.

Mac DeMarco’dan Prince Cover’ı Geldi

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz efsanevi sanatçıya bir yorum da Mac DeMarco’dan geldi. Kanadalı sanatçı Prince’in “It’s Gonna Be Lonely” parçasını cover’ladı.

Bruce Springsteen’den Prince Cover’I; “Purple Rain”

Bruce Sprinsteen’in Brooklyn’deki Barclays Center’da verdiği konserde Prince’in klasikleşen şarkısı “Purple Rain”ı yorumladı.

Prince 57 Yaşında Hayatını Kaybetti

Efsanevi müzisyen Prince, 57 yaşında Minneapolis’deki evinde hayatını kaybetti.

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar Vol. 145: Prince – “Cool”

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar’da sırada ‘Cool’ şarkısı ile müzik dünyasının efsaneleri arasında yer alan Prince var!

Etkinlik İnceleme: Red Bull Music Academy Night; Alice Russell @ Babylon

Red Bull Music Academy Night, bu sefer beklenenin aksine müzik kariyerinde 15. yılına merdiven dayamış olan Amerika çıkışlı blues ve pop soslu blue-eyed-soul’un İngiliz temsilcisi Alice Russell’ı ağırladı İstanbul’da.

Yeni Şarkı: Arcade Fire – “Dust In The Wind” (Kansas Cover)

Amerikalı indie-rock grubu Arcade Fire, geçtiğimiz yıl yayımlanan 4. stüdyo albümü ‘Reflaktor‘ kapsamında çıktığı turda bize birbirinden güzel cover’lar armağan etmeye devam ediyor. Daha önce Prince, Stevie Wonder, Boyz II Men, Constantine ve Blondie‘den cover’lar ile karşımıza çıkan grup, en son Kansas City‘de Starlifgt Theatre‘de verdikleri konserde bu sefer Kansas grubunun ‘Dust In The Wind‘ […]

Yeni Şarkı: Prince – “The Breakdown”

Amerikalı multi-enstrümantalist şarkıcı Prince, geçtiğimiz hafta sonunda yeni kayıt şirketi Warner Bros ile sözleşme imzalamasının şerefine ‘The Breakdown‘ adını verdiği yeni bir single’ı bizlerle paylaştı. Warner Bros etiketi ile çıkan efsanevi albümü ‘Purple Rain‘nin 30. yılını kutlayan Prince, bu yılın son diliminde 33. stüdyo albümünü bizlerle buluşturacağını açıkladı. Prince’in özel sesinin duygusal bir atmosfer yaratmada […]

PRINCE, You Sexy Madafaka

Amerikalı şarkıcı, müzisyen, yapımcı ve multi enstrümentalist Prince 80’li ve 90 ‘lı yıllarda pop piyasasında inanılmaz bir kariyer sahibi olur. Ondan önce hiçbir sanatçının yapmadığı bir müzik kokteylini karıştırarak yeni müzik stilini yaratır. Dünyaca üne kavuşan Prince, Jimi Hendrix’den sonra ilk afro-amerikan rock star olarak müzik tarihine de ismini yazdırır. Prince piyasaya çıkmadan önce hiçbir […]