Portishead’in İki Albümü Plak Olarak Tekrar Basılıyor!

“Ne varsa plakta var” sözü yine doğru çıkıyor, Bristol’lı trip-hop beşlisi Portishead’in “Third” ve “Portishead” albümleri plak olarak yeniden basılıyor!

Müzik Tarihini Etkileyen Şehirler: Bristol

Karayipler, Afrika, Hindistan ve İrlanda kültürünün İngilizlerinki ile harmanlandığı, karanlığın hazzını tanıtan, Trip-Hop’un doğum yeri olan Bristol, Müzik Tarihini Etkilemiş Şehirler serimizin yeni konuğu oldu.

Portishead, Abba’dan “SOS” ile Mesaj Verdi

Bundan iki ay önce Bristol çıkışlı trip hop grubu Portishead, yönetmen Ben Wheatley’in JG Ballard uyarlaması olan High-Rise filminde Abba’nın meşhur şarkısı “SOS”u cover’lamıştı.

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar: Portishead – “Roads”

Aklımızı başımızdan alan canlı performanslarda sırada tamamıyla büyüsüne kapıldığımız Portishead’den “Roads” var.

Daily Beating: Portishead – “Mysterons”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Portishead’den “Mysterons” var.

Daily Beating: Portishead – “Roads”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Portishead’dan “Roads” var.

Thom Yorke, Portishead ile Aynı Sahnede!

Thom Yorke, bu hafta sonu Suffolk-İngiltere’ye yerleşen ve 10. kez düzenlenen Latitude Festival’de sahne alan Portishead’in performansına dahil oldu.

Blur, Jools Holland’ın Konuğu Oldu!

‘Later… With Jools Holland’ son bölüm konukları Blur, Natalie Prass ve Laura Marling oldu.

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Performanslar Vol.194: Portishead – “Glory Box Live On”

Aklımızı başımızdan alan canlı performanslarda sırada efsanevi İngiliz grup Portishead’in 1994 tarihli ‘Glory Box Live On’ yorumu var.

Skeptic Series #2 Urban Twilight

60’larda elektronik ekipmanlar müzik prodüksiyonlarında kullanılmaya başlanmıştı. Synthesizer’lar, 70’lerde psychedelic rock ile tüm dünya tarafından duyulur oldu. 80’lerin sonunda daha stabil, kullanılabilir aletler piyasaya çıktı. Bu aletler hiphopçıların çok hoşuna gitti çünkü onlar “rap” ile dertlerini anlatmak istiyorlardı ve çoğu müzisyen değildi. Beat’lerini bilgisayarda yapıp üstüne dırdır etmeye başladılar. 90’larda beat’ler daha ön plana çıkmaya […]

Teftiş: Midtown Fest 2014

Yeni not defteri, yeni konserler… 20 Ağustos 2014, Portishead İstanbul konseri, dolayısıyla Midtown Fest ile ilgili cümlelere geçmeden önce söylemeliyim ki, Tori Amos konseri sonrası yaşadığım talihsiz serüvenler dizisi, bitirme projesi ve yaz okulu stresinin ardından, Portishead konserini yazıyor olmak iyi hissettiriyor. Son konser yazımı yazdığım laptop şu an yaban ellerde, çalınmış ve çırpılmış da […]