Temple of the Dog’dan Kayıp Şarkı: “Black Cat”

Seattle’dan çıkan en özel gruplardan Temple of the Dog’un tozlu arşivlerinden yeni bir şarkı ile karşı karşıyayız: “Black Cat.”

Müzik Tarihini Etkileyen Şehirler: Seattle

Seattle deyince yağmurlu, kasvetli havalar, Frasier, Jimi Hendrix, grunge ve tekrar yağmur geliyor akıllara. Peki bu şehrin suyunda ne var?

Bonnaroo 2016 Programı Açıklandı!

Bu yıl 9-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Bonnaroo Festivali’nde sahne alacak isimler dün bizlere duyuruldu.

Soundtrack Silsilesi No 9: Californication

Soundtrack yazıyoruz diye her zaman filmleri mi yazalım? O dönemler geride kalalı çok oldu. Artık filmler dışında, dizilerin, oyunların ve buna benzer bilumum yapımın içinde geçen nadide şarkılarımıza soundtrack deniliyor. Bugün de biz, başarılı Hollywood dizilerinden birini, Californication’ı ve onun soundtracklerini inceleyeceğiz. Bilmiyorum dizinin takipçileri var mı buralarda, ki ben onlardan biriyim, olanlara selam olsun. […]

Derleme: Lou Reed Cover’ları | Arctic Monkeys, Pearl Jam…

Pearl Jam – “I’m Waiting For The Man” @ First Mariner Center Arctic Monkeys – “Walk On The Wild Side” @ Echo Arena Liverpool Neil Young & Friends – Tribute to Lou Reed @ 2013 Bridge School Benefit Concert Twin Shadow – “Perfect Day”

Pearl Jam’in yeni hediyeleri

  Pearl Jam, yeni hediyeleriyle bizi şımartıyor! 19 Temmuz akşamı Chicago’da verdikleri konserde 10.stüdyo albümleri ‘Lightning Bolt’tan yine albümle aynı taşıyan parçayı ve ‘Future Days’i seslendirdi. 8 gün önce ‘Lightning Bolt’tan ilk single’ı  ‘Mind your Manners’ı paylaşmıştık. Şimdiyse sıra, 4 senelik aranın ardından bizi bir süre idare edecek olan iki konser performansında. İyi seyirler!

Terbiyeni Takın Pearl Jam!

  Pearl Jam, senelerdir beklediğimiz yeni [potansiyel] güzellikleri, 10. albümleri “Lightning Bolt”u güya dün yayınlayacakken yine bir son dakika ertelemesiyle Ekim’e bırakmış olsa da bizleri en azından çıkış parçalarından mahrum etmedi. Yeni single’ları “Mind Your Manners” bugün itibariyle resmi şekilde yayında! PJ’in henüz yeterince ekmeğini yiyememiş olduklarından olacak son dört albümdür tutunduğu punk sound’unun devamı niteliğindeki […]