Müzik Dünyasında Akıl Sağlığı Belgeseli; “A Light Went Out”

Bu hafta tüm dünyada “Akıl Sağlığı Farkındalığı Haftası”. Noisey, haftanın önemine dikkat çekmek için sosyal anksiyete çeken iki önemli müzisyenin hayatını anlatan başarılı bir kısa film çekti.

Noel Gallagher, The British Masters’da İçini Döktü!

Noel Gallahger, rock müzik eleştirmeni John Doran’ın Noisey üzerinden yayınlanan ‘The British Masters’ programına konuk oldu.

Video Klip: The Away Days – ”Sleep Well”

Geçtiğimiz eylül ayında son signle’ları ‘Sleep Well’i Vice‘in müzikten sorumlu platformu Noisey üzerinden bizlere servis eden yerli sahnemizin indie/dream-pop grubu The Away Days’in klipsiz bırakmadığı single’ları arasında ‘Sleep Well’ de yerini aldı. Burçin Esin yönetmenliğindeki video klip, retro kamerasıyla tanıdık tınıları kulağımızda biriktirip rüya misali görüntüler eşliğinde bizleri uykuya uğurluyor. Meraklısını hemen aşağıya alalım!

Yeni Şarkı: The Away Days – “Sleep Well”

Her açıdan yolların tıkanmaya çalışıldığı ve henüz bir omurgaya sahip olmayan müzik sahnemizde indie/dream pop dinlemek için yüzümüzü batıya döndürmek zorundayken kulağımıza ‘Your Colour’ isimli şarkılarını fısıldayan The Away Days, geçtiğimiz yazın en sıcak kucaklaşmasını bizlere sundu. The Away Days, Tom Ravenscroft tarafından BBC Radio 6‘da çalınan ‘Your Colour’ın 8 Eurovision kazanma seviyesindeki başarısının peşinden […]

Video Klip: Dum Dum Girls – “Are You Okay?”

Dum Dum Girls sıra dışı bir video klip hatta kısa film ile karşımızda . Sub Pop, Vice & MOCA TV işbiriliği ile Bret Easton Ellis‘in senaryosunu yazdığı, Dum Dum Girls’ün son albümü ‘Too True‘ dan ‘Are You Okay?‘ adlı şarkısına uyarlanan 11 dakikalık psikolojik-korku film, grubun frontwoman’ı Dee Dee Penny‘nin oyunculuğu eşliğinde paylaşıldı. Noisey üzerinden […]