The Rolling Stones’dan Kristen Stewart’lı Yeni Video: “Ride ‘Em On Down”

The Rolling Stones’un yeni albümü Blue and Lonesome’dan ilk video geldi! Üstelik baş rolünde de mavi vintage Mustang’i ile Kristen Stewart bulunuyor.

Daft Punk Cephesinde Gizemli Hareketler Var

Daft Punk’ın seneye turneye çıkacağına dair dedikodular etrafta dolanmaya devam ediyor!

David Lynch Kendi Müzik Festivalini Düzenliyor

Son dönemde sayısı git gide artan multidisipliner yapıdaki festivallerin arasına 10 parmağında 10 marifet olan David Lynch’in küratörlüğündeki Festival of Disruption da eklendi.

Keşif Sahnesi: Vector_XING

Bu hafta Keşif Sahnesine kendilerini digital soul kategorisinde görmekten hoşlanan; dramatik aynı zamanda şiirsel bir ölçeğe sahip Vector_XING konuk oluyor.

Keşif Sahnesi: Kodak To Graph

Florida doğumlu 23 yaşındaki Michael Maleki, şu sıralar Los Angeles’ta hayatını sürdürürken bir yandan da yayınladığı ilk EP’si “ISA”i kutluyor.

Yeni Şarkı: BANKS – “Goddess”

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve yayımlanan London EP‘si ile BBC Sound of 2014 listesine girmeyi başaran Los Angeles meşeli şarkıcı Banks, 9 Eylül’de ilk albümü ‘Goddess‘ı Harvest Records etiketi ile bizlerle buluşturacağını duyurmuştu. Banks şimdi de albüm ile aynı adı taşıyan şarkısı ‘Goddess’ın prömiyerini katıldığı BBC Radio 1xtra programında yaptı. Geçtiğimiz ay Shlohmo prodüktörlüğünde hazırlanan […]

Keşif Sahnesi: Jackie Stabb – Night Talks

Henüz bu yılın başında kurulan Los Angeles kökenli Jackie Stabb, Chelsea Burgin tarafından önerilen yeni şarkıları ‘Night Talks‘ ile gerekli filtrelerden geçerek, güneşli günlere merhaba diyebileceğimiz sadeliğe ulaşınca biz de kendilerini ‘Keşif Sahne‘mize konuk ettik. Son yıllarda güzel sesli kadın vokallerin peşinden sürüklediğimizi çok belli etmiş olmamız lazım ki Jackie Stabb da tam bu boşluktan […]

Twin Shadow Destekli Yeni Haim Şarkısı; ‘Edge’

Soy araçlarında bir İngiliz olmamasını şaşkınlıkla karşıladığımız, kardeşlerden oluşan müzik grupları akımının Los Angeles temsilcisi Haim‘in, geçtiğimiz hafta ilk stüdyo albümü ‘Days Are Gone‘ yayınlanmıştı. Grup, Birleşik Krallığa gönülden bir göz kırpmak için hazırlanmış albümün UK deluxe edition versiyonu içinde bulunan ve Twin Shadow işbirliği ile hazırlanmış ‘Edge‘ adlı şarkılarını soundcloud üzerinden ateşe vermiş. Grubun sabırla […]

Video Klip: Sky Ferreira – “You’re Not the One”

29 Ekim’de ilk albümünün, ‘Night Time, My Time‘ın Capitol Records tarafından yayınlanacağı, Amerika Kıtası’nın  yeni nesil synthpop, dance-pop şarkıcılarından Sky Ferreira, albümünün açılış parçası olan ‘You’re Not One‘ı çekilen video klibi paylaştı. Deri ceketini giyip wayfarer gözlüklerini taktığı ve yakışıklı oğlana iş attığı video klibin yönetmenliğini ise Grant Singer yapmış.

Local Natives’den ‘Yollarda’ Temalı Video Klip

Los Angeles’ dan çıkma dinamo dörtlüsü Local Natives, son albümleri ‘Hummingbirds’den ‘Ceilings’ adlı şarkılarının video klip çalışmasını paylaştı. Ocak ayında yayınlanan yeni albümleri sonrası aldıkları güzel eleştirilerin de gazını alarak çıktıkları Avrupa turnesinde grup üyelerinin kendi cep telefonları ile çektikleri görüntülerden oluşan klip,  ‘vay arkadaş teknoloji o kadar gelişti mi?’ sorusunu tabi ki aklımıza getirmedi […]

Youngblood Hawke – We Come Running

Henüz geçtiğimiz yıl kurulan  Los Angeleslı Indie-pop grubu Youngblood Hawke, geçtiğimiz yıl çıkardıkları ve  kendi adlarını taşıyan EP’leri ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yaptılar. Şimdi ise Onitsuka Tiger markasının düzenleyeceği 10 parçalık live performance serisinin ilk ayağı olarak, hit parçaları ‘We Come Running’ ile karşımıza çıkıyorlar.