İstanbul’da Üç Terkedilmiş Mekan ve Üç Prodüktör: “NMD_Sounds”

Üç prodüktör, İstanbul’daki üç terkedilmiş mekanda yaptıkları alan kayıtları ile geçmişin seslerini geleceğin yörüngesine oturtuyor.

RBMA’den Hiç Bitmeyen Şarkılar; “Shattered Streams”

RBMA, Shattered Streams adını verdiği projesi mayıs ayı boyunca her gün bir şarkı yayınlanacak ve bu şarkılar sadece 24 saat boyunca erişime açık olacak.

Partapart’dan Tek Gecelik Festival: IndieCity IV

Bağımsız müzik sahnemize kıdemli oluşumlarından Partapart, ilki 2012 yılında düzenlenen tek gecelik IndıeCıty Festivali’nin dördüncüsünü duyurdu.

SALT ve Red Bull Music Academy’de Ortak Proje: Seslerarası

Şehrin kültür ayaklarını oluşturan SALT ve Red Bull Music Academy, iş birliği yaparak elektronik müzik performans serisi Seslerarası’nı bizlere sundu.

Röportaj: Ali Gültekin

Red Bull Music Academy’e 2006 yılında Melbourne’de dahil olan Ali Gültekin ile bünyesinde yer aldığı RBMA eksenli bir röportaj gerçekleştirdik.

RBMA Mezunu İpek Görgün, “Music & More” Video Serisinin İlk Konuğu Oldu!

Geçtiğimiz yıl Tokyo’da düzenlenen Red Bull Music Academy’den mezun olan İpek Görgün, Red Bull Türkiye’nin yeni video serisi ‘Music & More’un ilk konuğu oldu.

Red Bull Music Academy Tokyo 2014 Katılımcıları Açıklandı!

Sonlar yılldarda elektronik müzik sahnesine kazandırdığı isimlerle kapısında kuyruk oluşan Red Bull Music Academy, bu yıl 12 Ekim -14 Kasım arasında 2’şer hafta şeklinde olacak, eğitimler, workshop’lar, collaboration’lar ve performansların yer aldığı Tokyo’daki etkinliğe dahil olacak isimleri açıkladı! 6.000 katılımcı arasında 34 farklı ülkeden sadece 60 kişinin katılacağı Tokyo 2014’de ülkemiz sahnesi son dönemin öne […]