GusGus Yeniden KEXP Radio’da!

Favori Kuzeyli gruplar listemizde zorlanmadan ilk 10’a giren GusGus, 4 yıllık aradan sonra tekrardan KEXP Radio’a konuk oldu. Evde bir şenlik havası!

Culturescapes 2015, İzlanda Ruhuyla İsviçre’de Devam Ediyor

2008 yılında Türkiye’de de düzenlenen Culturescapes, 9 Ekim – 29 Kasım tarihleri arasında İsviçre’de başladı.

Daily Beating: GusGus – “Obnoxiously Sexual”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag’de yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada GusGus – “Obnoxiously Sexual” var.

Dök İçini Vol.4: GusGus – “Over”

Aslında her şey içini dökünce başlıyor. İçimizde tutamadıklarımızın melodik cümlelerle baş döndürdüğü yazı serimize hoşgeldiniz.

Daily Beating: GusGus – “Crossfade”

Daily Beating, güne başlama motivasyonumuza fon müziği olmaya devam ediyor. Daily Beating’de sırada GusGus’dan ‘Crossfade’ var.

Yeraltı Duayenleri #1: Maceo Plex

Her tanınan DJ gibi küçük yaşlarda müzik hayatına başlamış Amerikan asıllı Eric Estornel, hepimizin bildiği adıyla Maceo Plex ya da diğer lakabıyla Maetrik, günümüz müziğine yeni bir bakış açısı kazandırmış isimlerden biri aslında

Generic Music Ailesi 2014’ün En İyi Remix’lerini Seçti!

İstanbul’daki dans pistlerinin betonunu döken oluşum diyebileceğimiz Generic Music, bizler için özel bir liste hazırladı!

Yeni Şarkı: Röyksopp – “Sordid Affair” (Maceo Plex Remix)

Kasım ayının başında 5. ve son stüdyo albümleri, ‘The Inevitable End’i bizlerle paylaşan kuzey topraklarının elektronik müzik projesi Röyksopp’un ‘Sordid Affair’i remix monster, Maceo Plex’in eline düştü. Daha önce GusGus‘un ‘Crossfade’ şarkısı ile yılın en iyi remix çalışmalarından birine imza atan Amerikalı prodüktör, bu sefer ‘Sordid Affair’i huzur dolu ortamından çıkarıp danse pistine yerleştirmiş. Bir çok […]

Video Klip: GusGus – “Obnoxiously Sexual”

Geçtiğimiz ay Kompakt Records etiketi ile 9. stüdyo albüm, ‘Mexico’yu bizlerle paylaşan İskandinav topraklarının en başarılı elektronik müzik gruplarından GusGus, daha önce yeni albümünün lead single’ı ‘Crossfade‘e hazırlanan video klip ile karşımıza çıkmıştı. Cesur sahneleri de içinde barındıran sıra dışı bu çalışmanın ardından Danimarkalı topluluk, şimdi de ‘Obnoxiously Sexual‘ isimli şarkısını klipledi! Grubun beyinlerinden biri […]