Daily Beating: Gramatik – “While I Was Playin’ Fair”

Müzikle yaşayan her insan güne kulağında bir şarkı ile başlar. Müziği ekseninde tutan Rave Mag’de yeni bir güne müzikle başlıyor

Sonar 2015 Performansları – 1.Bölüm: Kiasmos, Erol Alkan, Gramatik, Kate Tempest

Gramatik, Erol Alkan, Kate Tempest ve Kiasmos’ın Sonar Barcelona’daki performanslarını dinlemek isteyenler buyursun.

Aklımızı Başımızdan Alan Canlı Peformanslar Vol. 217: Gramatik – “Torture”

Aklımızı başımızdan alan canlı performanslarda sırada Gramatik’in geçtiğimiz ay düzenlenen Coachella Festival’deki ‘Tortune’ performansı var.

Future Soul: Geçen zamandan elimizde kalanlar

Geçtiğimiz ay Electro Soul, Future Funk ve yakınlarından geçen janrlardan yana oldukça verimli geçti diyebiliriz

Gramatik’in Yeni EP’sinden İlk Şarkı Geldi!

Denis Jasarevic, aka Gramatik, yayınlamaya hazırlandığı ‘Epigram’ isimli EP’sinden ilk single’ı ‘Native Son’ı bizlerle paylaştı.

Gramatik Bizleri Kahve İçmeye Çağırıyor!

Son dönemde kahve buluşma mekanlarının ve bu mekanlara yerleşen etkinliklerin popülerliği arta dursun (bknz. Bean Beat Bite) Gramatik bize kahve yanına fon müzikleri öneriyor.

Yeni Şarkı: Gramatik – “Straight Off The Block”

Gramatik kendi Soundcloud hesabı üzerinden geçtiğimiz gün ‘Straight Off The Block’ isimli instrumental hip hop etiketli şarkısını bizlerle paylaştı.

Hafta Sonu Seçkisi| Arya Beyoğlu

Listenin ilk parçası olarak avant-garde müziğin bana göre güzel bir örneği diyebiliriz. Sayısız müzikal stilin karışmasına şahit olacaksınız ilk dakikadan itibaren.

“IWYMI” Serisi İle Aylık Cold Busted Terapisi!

Los Angeles’lı Plak şirketi Cold Busted, yeni işleriyle bizleri yakın takipte tutuyor. Her ay yayınlanan IWYMI serisi’nin üçüncüsü geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Teftiş: Gramatik @ Küçükçiftlik Park

Kimmiş bu Gramatik diye merak edip karşınıza çıkan ilk eli yüzü düzgün web sitesine tıkladığınızda; bir DJ olduğunu bir de chill out, dubstep, glitch hop, electronica, tech house gibi türlerde müzik icra ettiğini öğrenirsiniz. Eğer bu müzik türlerine az çok bir kulak aşinalığınız varsa da aklınıza gelen diğer soru şu olmalıdır: “ Bu adam diğerlerinden bu […]

Video Klip: Gramatik – “Brave Men (Feat. Eskobars)”

Geçtiğimiz Ocak ayında yeni albümü, ‘The Age Of Reason‘ı Lowtemp etiketi ile bizlerle paylaşan Amerikalı producer Gramatik, albümün açılış şarkısı olan Eskobars işbirliğindeki ‘Brave Men‘e çekilen video klibi bizlerle paylaştı. Yönetmenliğini Joe Zohar‘ın yaptığı ve geniş bir prodüksiyon ekibinin yer aldığı video klip, alışılmışın dışında sahneler ile karşımıza çıkıyor. Gramatik’in yaptığı işlere kafadan kefil olmamızın […]