Merakla Beklenen Coachella 2017 Lineup’ı Açıklandı!

Güneşli Kaliforniya vadilerinde her sene bahar aylarına damgasını vuran Coachella Festivali’nin merakla beklenen 2017 line-up’ı açıklandı!

Daily Beating: Future Islands – “A Dream Of You And Me”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Future Islands’dan “A Dream Of You And Me” var.

Daily Beating: Future Islands – “Balance”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Future Islands’dan “Balance”var.

Daily Beating: Future Islands – “A Dream Of You And Me”

Müziği ekseninde tutan Rave Mag, yeni bir güne müzikle başlıyor. Daily Beating’de sırada Future Islands’dan “A Dream Of You And Me” var.

Future Island’dan Yeni Single; “The Chase”

Baltimore çıkışlı synthpop grubu Future Islands, geçtiğimiz hafta David Letterman’ın müzikal konuğu oldu ve yeni teklisi ‘The Chase’i bizlere sundu.

Future Islands’dan Record Store Day’e Özel Single!

Future Islands, Record Store Day kapmında Mary Anne Hobbs’un BBC Radio 6’daki programına konuk oldu ve yeni single’ı ‘The Chase’i bizlerle paylaştı.

Video: Four Tet – Full Set | Pitchfork Music Festival Paris

30 Ekim – 1 Kasım arasında düzenlenen Pitchfork Music Festival Paris’te Future Islands, James Blake, St Vincet, Belle & Sebastian, Foxygen, Tune Yards, Caribou ve Four Tet gibi isimler sahne aldı. Daha önce James Blake‘in performans videosu bizlerle paylaşılmıştı. Şimdi de Four Tet’in 1 saatlik performansının yüksek kalitedeki videosu bizlerle paylaşıldı. Ne dinlesem diye düşünenleri Four Tet’e emanet ediyoruz.

Stream: Pitchfork Music Festival Paris

Müzik dünyasının önde gelen Chicago merkezli online medyası Pitchfork, çeşitli şehirlerde düzenlendiği festivallerine 30 Ekim – 1 Kasım arasında Paris’te devam ediyor. “Şimdi Paris’te olmak vardı.” diye iç geçirmenin dışında Future Islands, St Vincet, Belle & Sebastian, Foxygen, Tune Yards, Caribou ve Four Tet gibi isimlerin bulunduğu line-up’ı ile bizleri ekstra üzen Pitchfork Music Festival, […]

Future Islands The 4AD Sessions Kapsamında Bir Dizi Video Yayımladı!

Geçtiğimiz günlerde Salon İKSV‘nin açılışını yapan Future Islands hız kesmeden büyülemeye devam ediyor. 24 Mart‘ta yayımlanan 4. LP “Singles” da yer alan “Seasons (Waiting on You)”, “Doves”, “Sun in the Morning”, “A Song for Our Grandfathers” ve “Light House” şarkılarını The 4AD Sessions için seslendiren grup canlı performansın güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi. 2008’de Deerhunter ile başlayan […]

Rave Mag’de Haftanın Özeti

Hafta boyunca bir çok müzik postu yerini alıyor Rave Mag’de. Çekirdek takipçilerimizin hevesle her postu ıskalamadan takip ettiklerinin farkındayız. Fakat yoğun yayın akışına sahip Rave Mag ile takiplerinin hayat temposunun birleşemediği noktalarda gözden kaçırdıklarınız için neler yapabiliriz sorunun cevabı olarak “Haftanın En’leri”ni sizlerle paylaşıyoruz. Geniş özet ayarındaki kahve ile tüketilmesi muhtemel toparlamamıza hoşgeldiniz. Hemen Dinlemeli […]

Video: Future Islands – “Seasons (Waiting On You)” & “A Dream of You and Me”

Bu cuma Salon İKSV‘nin sezon açılışını yapacak olan ABD’li synth-pop grubu Future Islands, geçtiğimiz gün BBC’de yayınlanan “Later… With Jools Holland” programına konuk olarak 4AD etiketiyle çıkan son albümü ‘Singles’tan ‘Seasons (Waiting On You)’ ve ‘A Dream of You and Me’ isimli şarkılarını bizlerle paylaştı. Cuma gününü sabırsızlıkla bekleyenlere ara gazı niteliğindeki performans videolarını merak edenleri aşağıya alalım. […]