P

lak satışlarının yukarıya tırmanmasıyla beraber turntable’ın bulunduğu evlerin sayısı da arttı. Konumuz bu genelleme bilginin içindeki turntable dünyasında gerçekleşen şaşırtıcı bir yenilik. Kickstarter’da tanıtımı yapılan MAG-LEV Audio, manyetik alan ile havada kalıp dönüş sağlayabiliyor!

Technics‘in başı çektiği turntable piyasasındaki hareketlilik, plak trendi ile birlikte artmaya devam ediyor. Buna paralel olarak da birçok yenilikte beraberinde geliyor. Manyetik alan ile bir tablayı havada tutan ve 33.3 ile 45 rpm arasında dönme hızına sahip olan MAG-LEV Audio, bu alanda tüm dünyada bir ilki gerçekleştirdi.

Şu sıralar Kickstarter‘da toplumsal fonlamaya sunulan MAG-LEV, şimdiye kadar 377  kişi tarafından desteklenerek toplamda 269.001 Dolar para toplamayı başardı. Ayrıca Kickstarter destekleyicileri 880 Dolar’dan başlayan fiyatlarla şimdiden MAG-LEV turntable’ı için ön sipariş verebiliyor. Kickstarter projesinin sonlanmasına ise daha 34 gün var.

Her ne kadar görünüş açısından oldukça havalı dursa da MAG-LEV Audio‘nun ne derece verimli çalıştığına dair elimizde hiç bir kullanıcı yorumu yok. Şimdilik sadece haddinden fazla havaya girdikleri ve açıkça oynadıkları kitleyi belli ettikleri aşağıdaki video var elimizde. Merak edenler önden buyursun.